jednání výstrojové komise 5/2024

28.05.2024

Dne 3.5.2024 v budově PP proběhlo jednání výstrojové komise, kde se řeší současnost i budoucnost našich uniforem a výstrojních součástek.

Úvodem byl představen koncept neformální slavnostní uniformy, jejíž cena by se mohla pohybovat kolem 25 tis. a měla by být dostupná i pro řadové policisty. Toto slavnostní sako nemá insignie, jen ozdobné rukávy a vyznačenou hodnost. Pokud dojde k jeho schválení, bude se jednat o zajímavý doplněk na svatby, pohřby a třeba večírek.

Již je k dispozici reflexní vesta s diodových pásem a vlastním zdrojem elektrické energie (baterie) v počtu 51 ks, které se nyní budou zkoušet v ostrém provozu (40 ks dopravka, 11 ks pořádková policie).

Stále přetrvává problém s nákupem bot, který vznikl napadáním veřejně vyhlášené zakázky, kdy celý proces je nyní zastaven na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kde se čeká na rozhodnutí o odvolání. Protože je časový horizont nejistý, předjednala PČR převod 6.200 párů bot od Armády ČR, které sice mají tvrdší podrážku, ale jinak jsou značně podobné botám, které známe. Převod musí ještě případně schválit vláda, ale jak bylo řečeno, již existuje záložní plán, tak abychom nemuseli chodit bosy. No když už jsme u bot, tak byly představeny nízké boty, které se dostaly do užšího výběru a které bychom mohli v budoucnu fasovat. Pokud máte rádi sportovní a pohodlnou obuv, prostě boty co nosí většina populace, budete nadšeni, komise ustupuje od starých nevzhledných bot a rozhlíží se po modelech, které se nosí a které jsou pohodlné.

V minulém jednání komise se řešila nepromokavá bunda, z klasického outdoorového materiálu, kdy tato bunda nyní půjde k vysoutěžení a do výroby a následně i do našich výstrojních prodejen. K bundě by měly čase přibýt i nepromokavé kalhoty. Současně se bude soutěžit i rolák, který z výstrojních součástek zmizel a znovu bude k dispozici. Bude se jednat o spodní vrstvu, tedy bez znaku a ne na svrchní nošení. Materiál představeného roláku...ten je příjemný.

V rámci diskuze byl předložen návrh z Hradce Králové na zelený baret pro zásahové jednotky. Tento návrh nebyl přijat, ale je možné, že v rámci konceptu nových uniforem své místo najde...v hledání krásné nové uniformy pro policisty nám bude pomáhat odborná veřejnost a to díky soutěži o nový vzhled uniforem, která bude již brzy vyhlášena. Snad nás všechny výsledek mile překvapí.