Energie příslušníkům bezpečnostních sborů

Znáte to, musíme ji hradit všichni. Měsíčně dáváme tisíce za plyn a elektřinu a přitom je internet plný nabídek jak ušetřit. Ono se dá opravdu ušetřit, ale jak vybrat toho správného dodavatele? Rozhodli jsme se proto prokousat se trhem dodavatelů energií za Vás a nalézt tu nejlepší nabídku v poměru cena vs. kvalita. A našli jsme toho nejlepšího, u kterého se mít energie vyplatí. Ruku na to.

Jan Felcman
předseda OOBS Praha a člen prezidia KOOBS


1) Nalezli jsme nejlepší cenu - pravidelně kontrolujeme cenovou hladinu, za kterou náš dodavatel na burze nakupuje. Výsledky jsme porovnali s kalkulátorem dodavatelů energie v ČR.

"A jaká cena byla tedy vyjednána? Nyní je smlouva na startu nastavena na cenu 599,-Kč za MWh plynu a 1.499,-Kč za Mwh elektřiny. Měsíční platba činí 49,-Kč, kdy dodavatel energií v ČR může snížit ceny pouze u neregulované části za odběr, což činí cca 1/2 celé roční platby za naše energie. I tak se výběrem vhodného dodavatele dají ušetřit ročně tisíce korun. Bohužel s ohledem na situaci na trzích, kdy plyn se v současné době (5/2021) nakupuje za cca 25 Euro, nebylo možné sjednat ještě nižší cenu. Po detailním prostudování tržního prostředí se jedná o velice solidní cenu, kdy koncový uživatel energie příslušníků má jistotu, že jsme tu my a budeme i v následujících měsících a letech hlídat, aby nedošlo ke zbytečnému zvyšování cen, neboť každá změna smlouvy a cen musí být z naší strany schválena a podepsána."  

2´) Zajistili jsme dlouhodobou udržitelnost příznivých cen - do smlouvy jsme prosadili závazek, že ceny dojednané energie budou vždy minimálně o 20% nižší než u jsou ceny dominantních dodavatelů na trhu.

3) Dodavatel energie přispívá na vytvořený fond pro pomoc rodinám příslušníků bezpečnostních sborů, které potkala složitá/tragická životní událost.

4) Žádná promo akce na rok, dva a pak se bude zdražovat. Solidní cenu budeme hlídat s každým novým prodloužením smlouvy.